15. novembra 2011

Súvisiace články:
  • Biliárnej dyskinéza u detí
  • Vírusová hepatitída C.
  • Hlavný objav v roku 2011
  • Nové štúdie sú schopní presvedčiť tehotné ženy prestať fajčiť
Tweet

 Gastroenteritída
 Gastroenteritída   Tento zápalový sliznice žalúdok A črevo , Toto ochorenie môže nastať v dôsledku infekcie v tele ( gastroenteritída vírusový typ ). Tiež tieto ochorenia sa niekedy prejavuje otrava jedlom Vyvolané baktériami alebo toxíny A počas liečby s niektorými liekmi. Gastroenteritídy u detí najčastejšie vyskytuje ako reakcia na vzhľad stravy konkrétneho nového produktu dieťaťa. Akútna gastroenteritída u detí môže nastať aj počas dojčenia v prípade, že matka použitá v potravinách pre dojčatá nezvyklé jedlo.

Príznaky gastroenteritídy

Typicky, hlavné črty tohto ochorenia sú považované kŕče , zvracanie , nevoľnosť , riedka stolica   a dostatočne silné, brušné distenzia , Ak tiež všetky príznaky sprevádzaný vysokou horúčkou, sú tieto príznaky typické pre infekčné gastroenteritída ,

V prípade kontinuálnej zvracanie a hnačku na dva dni, je nutné kontaktovať odborníka, aby sa zabránilo dehydratácii. Postačí nebezpečný moment - vzhľad stopy krvi v stolici a bolesť vysokej intenzity v oblasti čreva. V prípade, že telesná teplota počas gastroenteritídy prekročí 38 stupňov, mali by ste okamžite zavolať sanitku. Hroziacej príznaky gastroenteritídy - závrat   a závraty.


Podobné symptómy možno pozorovať u gastroenteritídy u detí. Avšak, dieťa ešte nedosiahol vek dvoch rokov, vysoká teplota by nemala byť uchovávané po dobu dlhšiu ako dva dni. Ihneď by ste mali zavolať lekára, ak dôjde k žalúdočná nevoľnosť ochabnutosť , Spätný očné buľvy, a sucho v ústach. V prípade, že dieťa dojčatá žiadne slzy, je spätný pohyb Fontanelle, veľmi málo moč je uvoľnená, to znamená, že tam bol dehydratácia.

Hlavnými symptómami akútna gastroenteritída typ Ktorý zvyčajne vyvoláva zlé kvality potravín, je zvracanie, hnačka, horúčka, bolesti svalov a pocit slabosti.

 Gastroenteritída
 U chronických gastroenteritídy príznaky sú menej výrazné, ale sú prebiehajú neustále. Toto ochorenie sa prejavuje v dôsledku poruchy príjmu potravy, časté užívanie alkoholu a tučných jedál. Aj tento druh gastroenteritídy môže vyvolať háveď , V dôsledku ochorenia značne oslabená imunitu človeka, pretože keď je to v sliznice sú tenšie, značne narušený črevná flóra ,

Vírusová gastroenteritída   sprevádzané zvracanie a hnačku. Tieto príznaky sa objavujú nasledujúci deň po infekcii, je v tele a môže trvať niekoľko týždňov. Príčinou infekcie môže byť kontakt s infekčným osobou, nie sú v súlade s hygienickými normami.

Variácie tohto ochorenia - rotavírus gastroenteritída V ktorom pacient má horúčku, znížené tlak , Pulz zoslabne a ukazuje na celkovú dehydratácia ,

Komplikácie gastroenteritídy

Keď rotavírus gastroenteritída možný prejav hypovolemický šok , Je to tak závažná dehydratácia, ktorý nastane, keď je skutočnou hrozbou pre ľudský život.

Diagnóza gastroenteritídy

Diagnóza ochorenia sa vykonáva so štúdiom klinického obrazu. Lekár skúma podrobne históriu epidemiologických údajov, rovnako ako všetky výsledky laboratórnych testov. V prípade, že nie je diagnóza potvrdená laboratórnych metód, nemožno považovať za spoľahlivé. Ako laboratórnymi metódami používanými týchto štúdií, vďaka ktorým je možné nájsť vírus, vírusové antigén   v stolici alebo nájsť v sérum   špecifický protilátky ,

Liečba gastroenteritídy

Najprv je potrebné vziať pozornosť, že liečba nezahŕňa použitie gastroenteritídy antibiotiká , Všetky ostatné lieky by mali byť použité len po diagnostikovaní ochorenia a ošetrujúceho lekára.

Pri prvých príznakoch znateľné gastroenteritídy, použite nasledujúce metódy. Počas prvých hodín po nástupe príznakov ochorenia by sa úplne vzdať žiadne jedlo, ktoré pomôžu obnoviť činnosť tráviaceho traktu. Avšak, je potrebné piť veľa tekutín - voda, džús. Keď sa pacient cíti, že prejavy nevoľnosti stať slabšie, mal by jesť z malého množstva ryže, sušienky, banány.

Gastroenteritídy u detí si vyžaduje veľmi starostlivú pozornosť k tejto otázke. Pri prvom náznaku toho by malo dohnať stratu telesných tekutín. Počas orálny rehydratačný   ojazdený automobil pedialyte , To by malo byť neustále choré dieťa piť čaj, vývar boky alebo obyčajnej vody. Spotreba sa však jablkovej šťavy alebo mlieko o stave žalúdka a čriev ovplyvňujú negatívne.

Ak gastroenteritídy u dojčaťa, je potrebné usilovať sa o hodinu dobu kŕmenia, a počas svojho dieťaťa k prsníku by mala byť použitá na dlho. Deti kŕmené umelé metódy by mali byť malé dávky liekov pre orálny rehydratačný.

Ak sa zistí, že pacient exacerbácia , Liečba gastroenteritídy sa deje v nemocnici. Pacienti s gastroenteritídy menovaný diéta №4 Ktorý je založený na použití určitého množstva živočíšnych bielkovín a stráviteľného tuku. Ak gastroenteritída by mali jesť často a frakčnej - 5-6 krát denne. Jedlo nutne by mal byť teplý.

Ak chcete zabrániť vzniku hnačky, pacienti by mali byť istí, piť veľa tekutín: je žiaduce, aby to bolo acidophilus mlieko , Želé a ovocné šťavy.

 Gastroenteritída
 Veľmi často sa u tohto ochorenia, pacienti beri-beri , V tomto prípade je celková liečba obsahuje prijímacie vitamín A , , Bp , B2 , D12 , kyselina listová , Ak sú krvácavé javy , Pacienti zaradení do skupiny liečenej Vitamín K , Veľmi často lekár predpísal, aby pacienti vitamínové komplexy - undevit , pangeksavit , dekamevit ,

Ako farmakoterapie sú najčastejšie využívané deriváty ol A bifidumbakterin kolibakterin , V prípade porušenia vnútorného tráviaceho systému nemôžu byť použité prípravky z tráviacich enzýmov.

Počas akútnej gastroenteritída stavu uľahčiť záväzné a obopína drogy. Toto Dusičnanu vizmutitého , tanalbin , tealbin , To je dosť mať účinný vplyv, že bylinné lieky nie sú, napríklad, Grass cievka , Ľubovník bodkovaný , vratič ,

Ak je oneskorený liečenie ochorení, alebo v prípade porušenia liečby sa môže vyvinúť ťažká etapa gastroenteritídy , Ak je tento stav sa vykonáva intravenóznou infúziou proteínové hydrolyzáty   a Plasmas , Po relatívnej normalizáciu pacienta môže prepnúť na odkvapkávať spôsob podávania liečiva pomocou Sonda nitragastralnogo , To môže byť priradená Anabolické steroidy ,

Dostatočne účinná liečba gastroenteritídy sú rôzne fyzikálne terapie. Najrýchlejšie a účinné metódy sú horúce komprimovať, diatermia , ozokerit , inductothermy , parafín , Je to oveľa jednoduchšie ísť pacientov vytvrdzovania v prípade, že drina v tomto období ako psychicky, tak fyzicky.

Prevencia gastroenteritídy

Prevencia gastroenteritídy na prvom mieste by mala byť zameraná na prevenciu vzniku chronických foriem ochorení. Aby sa zabránilo príznaky ochorenia by malo byť možné úplne im zabránilo všetky faktory, ktoré vyvolávajú gastroenteritídu v chronickej formy. Je to pre väčšinu ľudí, ktorými sa zdravému životnému štýlu veľmi dôležité a venovať pozornosť správnej výživy.